Institut za međunarodnu politiku i privredu

Makedonska 25
Beograd
Srbija
El. pošta
Veb sajt

Druge informacije

Bibliotekar: Ana Vukićević

Institucionalni repozitorijum: http://repozitorijum.diplomacy.bg.ac.rs/

Radno vreme: radnim danima 10.00-16.00

Biblioteka Instituta za međunarodnu politiku i privredu sadrži više od 150.000 naslova (knjiga, časopisa i dokumenata), što je čini jednom od najvećih specijalizovanih biblioteka u oblasti međunarodnih odnosa, ne samo u Srbiji, već na celom Balkanu. U isto vreme, to je i depozitna biblioteka u Srbiji za publikacije UN, Evropske unije i NATO.

Biblioteka Instituta za međunarodnu politiku i privredu je javna biblioteka dostupna naučnicima, zaposlenima u javnoj upravi, diplomatama, studentima i drugim zainteresovanim korisnicima.

Većinu svojih usluga pruža besplatno.

Pristup internetu je dostupan u čitaonici.

Rad i aktivnosti Biblioteke Instituta za međunarodnu politiku i privredu finansiraju Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, kao i međunarodni donatori.